ČESTITKA PREDSJEDNIKA GRADSKE SKUPŠTINE GRADA ZAGREBA U POVODU DANA NEOVISNOSTI
06.10.2017.

Drage Zagrepčanke i Zagrepčani,
dragi građani Hrvatske,
čestitam vam Dan neovisnosti, 26. obljetnicu postojanja hrvatske države! Želim vam da dočekate i proslavite ovaj dan s entuzijazmom i ponosom!
U hrvatsku su neovisnost ugrađene brojne žrtve koje su i naši sugrađani podnijeli za domovinu. Oni koji su dali život za stjecanje neovisnosti neka budu inspiracija nama u ova složena vremena da i mi našoj Hrvatskoj damo najbolje od sebe, svoje znanje i umijeće.
Unatoč tome što našu zemlju potresa sve veći broj odlazaka mladih ljudi, ali i cijelih obitelji, ne smijemo prestati vjerovati u Hrvatsku i činjenicu da svi možemo pridonijeti izgradnji boljeg života u Hrvatskoj.
Volio bih da Dan neovisnosti ove godine bude i proslava naše odlučnosti da naša Hrvatska postane dobro mjesto za život. Neka prevlada povjerenje u temeljne vrednote na kojima se gradila Hrvatska. Neka prevlada naš osjećaj uspjeha, sa željom da budemo još bolji!
U ime svih zastupnica i zastupnika Gradske skupštine Grada Zagreba i svoje osobno, čestitam vam svima 8. listopada, Dan neovisnosti Republike Hrvatske!
Andrija Mikulić,
predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba