Polaganje vijenaca u povodu Dana državnosti i Dana branitelja te uoči Dana Grada Zagreba

30.05.2026.
Polaganje vijenaca u povodu Dana državnosti i Dana branitelja te uoči Dana Grada Zagreba

Predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba Matej Mišić sudjelovao je na svečanom polaganju vijenaca i paljenju svijeća na gradskom groblju Mirogoj. Tim je činom kod središnjeg raspela u glavnoj aleji, spomen-obilježja Glas hrvatske žrtve - Zid boli, Križa u Aleji hrvatskih branitelja te spomen-obilježja Kenotaf odana duboka počast preminulim sugrađanima, braniteljima te svima onima koji su položili živote za slobodu domovine.

Svečanosti su nazočili i gradonačelnik Grada Zagreba Tomislav Tomašević te brojni predstavnici udruga branitelja Zagreba, čime je još jednom potvrđena neraskidiva veza između Grada i onih koji su u Domovinskom ratu dali najveći doprinos našoj slobodi i demokraciji. Okupljeni su se s pijetetom prisjetili poginulih, nestalih i preminulih hrvatskih ratnih veterana te svih žrtava koje su pridonijele stvaranju i obrani suverene države.

Grad Zagreb i Gradska skupština nastavljaju njegovati kulturu sjećanja te čuvati uspomenu na one koji su utkali život u temelje suvremene hrvatske države, a predsjednik Mišić tom je prigodom uputio i iskrene čestitke u povodu Dana državnosti te Dana branitelja Grada Zagreba.

Fotografija: Grad Zagreb