Konstituirajuća sjednica Gradske skupštine Grada Zagreba

20.6.2013

Foto: Mario ĆUŽIĆ/MojZagreb.info

 

Održana je konstituirajuća sjednica Gradske skupštine Grada Zagreba.

Za predsjednika Gradske skupštine Grada Zagreba izabran je Darinko Kosor koji će svoju dužnost obavljati profesionalno. Za potpredsjednice/ke Gradske skupštine u ovom mandatu izabrani su: Jelena Pavičić Vukićević, Vesna Sudar, Andrija Mikulić i Davor Bernardić. Potpredsjednica Gradske skupštine Jelena Pavičić Vukičević svoju će dužnost obavljati profesionalno.

U Mandatno povjerenstvo izabrani su:

- za predsjednika: Ante Plazonić,

- za članove: 1. Dragica Nikolić,
                       2. Ivan Obad,
                       3. Davorka Vukadin Samardžić, 
                       4. Silva Žele.

U Odbor za izbor i imenovanja izabrani su:

- za predsjednicu: Jelena Pavičić Vukičević,

- za članove: 1. Ratko Maričić,
                        2. mr. sc. Nenad Matić,
                        3. dr. sc. Dragan Kovačević,
                        4. Margareta Mađerić.

 U Odbor za Statut, Poslovnik i propise izabrani su:

- za predsjednika: Ratko Maričić,

- za članove: 1. Mirsad Srebreniković, 
                       2. mr. sc. Nenad Matić, 
                       3. Dan Špicer, 
                       4. Ivan Ćelić.

U Odbor za gospodarski razvoj  izabrani su:

- za predsjednika: Davor Štern,

- za članove: 1. Vlado Crkvenac, 
                       2. Ivan Obad,
                       3. Nenad Livun,
                       4. Dražan Bilokapić.

U Odbor za komunalno gospodarstvo izabrani su:

- za predsjednika: Vladimir Ferdelji,

- za članove: 1. Darko Katuša,
                        2. Katarina Tonković, 
                        3. Zvane Brumnić,
                        4. Mario Župan. 

U Odbor za zaštitu okoliša izabrani su:

- za predsjednika: Andrija Mikulić,

- za članove: 1. mr. sc. Damir Jurinović,
                        2. Vladimir Ferdelji,
                        3. mr. sc. Grgo Jelinić,
                        4. Martina Jović.

U Odbor za zdravstvo izabrani su:

- za predsjednicu: dr. sc. Ana Stavljenić-Rukavina,

- za članove: 1. akademkinja Vida Demarin,
                        2. Vjekoslav Jeleč,
                        3. Dijana Pavičić-Haniš,
                        4. Ivan Ćelić.

U Odbor za obrazovanje i šport izbrani su:

- za predsjednika: Alen Ostojić,

- za članove: 1. Sandra Perković,
                       2. dr. sc. Mirna Šitum,
                       3. dr. sc. Damir Godec,
                       4. akademik Ivica Kostović.

U Odbor za mladež izabrani su:

- za predsjednicu: Martina Jović,

- za članove: 1. Sandra Perković,
                       2. Darko Katuša,
                       3. Davorka Vukadin Samardžić,
                       4. akademik Ivica Kostović.

 U Odbor za mjesnu samoupravu izabrani su:

- za predsjednika: Tomislav Stojak,

- za članove: 1. Ratko Maričić,
                        2. Miroslav Polovanec,
                        3. Saša Molan,
                        4. Mario Župan.

Odbor za nacionalne manjine:


I. Za predsjednika Odbora za nacionalne manjine izabran je: Ćazim Kardašević

II. Za članove Odbora
- izabrani su:
1. Bogdanka Srdić-Vulpe,
2. Mirsad Srebreniković,
3. Ivan Tepeš,
iz redova gradskih zastupnika;

- imenovani su:
1. Zoltan Balaž-Piri,
2. Aleksandar Milošević,
3. Gzim Redžepi.
iz redova članova vijeća i predstavnika nacionalnih manjina.

U Odbor za kontrolu izabrani su:

- za predsjednika: Davor Bernardić,

- za članove: 1. dr. sc. Mirna Šitum, 
                       2. Dragica Nikolić,
                       3. mr. sc. Ante Dodig,
                       4. Davor Štern,
                       5. Alen Ostojić,
                       6. mr. sc. Grgo Jelinić,
                       7. Tin Pažur,
                       8. dr. sc. Damir Godec,
                       9. Zvane Brumnić, 
                     10. Margareta Mađerić.

U Odbor za predstavke i pritužbe izabrani su:

- za predsjednika: Dan Špicer,

- za članove: 1. Marija Kalebota,
                       2. Mirsad Srebreniković,
                       3. Vladimir Feredelji,
                       4. Milivoj Špika.

U Odbor za međugradsku i međunarodnu suradnju izabrani su:

- za predsjednika: Tin Pažur,

- za članove: 1. akademkinja Vida Demarin,
                        2. dr. sc. Ana Stavljenić-Rukavina, 
                        3. Vjekoslav Jeleč,
                        4. Ante Plazonić.

U Odbor za kulturu izabrani su:

- za predsjednika: Ivan Tepeš,

- za članove: 1. Bogdanka Srdić-Vulpe,
                        2. mr. sc. Ante Dodig, 
                        3. Tomislav Stojak,
                        4. Dijana Pavičić-Haniš.

U Odbor za socijalnu skrb izabrani su:

- za predsjednicu: Marija Kalebota,

- za članove: 1. Katarina Tonković,
                        2. Vesna Sudar,
                        3. Silva Žele,
                        4. Milivoj Špika.

U Odbor za poljodjelstvo, šumarstvo i vodoprivredu izabrani su:

- za predsjednika: mr. sc. Nenad Matić,

- za članove: 1. Dragica Nikolić,
                       2. Miroslav Polovanec,
                       3. Zoran Piličić,
                       4. Marijan Pilaš.

U Odbor za prostorno uređenje izabrani su:

- za predsjednicu: Sunčana Rupnik Blažeković,

- za članove: 1. mr. sc. Damir Jurinović,
                        2. mr. sc. Grgo Jelinić,
                        3. Zvane Brumnić,
                        4. Andrija Mikulić.

U Odbor za financije izabrani su:

- za predsjednika: dr. sc. Dragan Kovačević,

- za članove: 1. Davor Štern,
                       2. Vlado Crkvenac,
                       3. Nenad Livun,
                       4. Dražan Bilokapić.

 U Odbor za imenovanje naselja, ulica i trgova izabrani su:

- za predsjednika: Zoran Piličić,

- za članove: 1. Sunčana Rupnik Blažeković,
                       2. Alen Ostojić,
                       3. Vesna Sudar,
                       4. Marijan Pilaš.