KONSTITUIRAJUĆA SJEDNICA GRADSKE SKUPŠTINE GRADA ZAGREBA

10.7.2017


U Staroj gradskoj vijećnici, održana je konstituirajuća sjednica Gradske skupštine Grada Zagreba.

Za predsjednika Gradske skupštine Grada Zagreba izabran je dr.sc. Andrija Mikulić.

Za potpredsjednicu i potpredsjednike Gradske skupštine izabrani su: prof.dr.sc. Ana Stavljenić Rukavina, prof.dr.sc. Rajko Ostojić, Jozo Miličević i Krešimir Kartelo.

Novoizabrani predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba dr.sc. Andrija Mikulić u svom je govoru zahvalio na povjerenju i mogućnosti da sve ono započeto u prošlom mandatu po pitanju pozicioniranja i rada ove institucije nastavi kao njen čelni čovjek. "Očekujem od gradonačelnika i njegove uprave prijedloge koji će biti iskorak u odnosu na prethodne godine, a od zastupnika očekujem da se u ovoj političkoj areni bore za interes sugrađana svojim idejama i argumentima. Kolege zastupnici, budimo svojim ponašanjem ovdje, zajedničkim odlukama i upravljanjem gradom, primjer ostatku Hrvatske. Još jednom vam hvala na povjerenju i želim nam svima da se naš rad najviše u pozitivnom smislu što više odrazi na naše sugrađane i naš grad", naglasio je dr.sc. Andrija Mikulić.




Za tajnicu Gradske skupštine Grada Zagreba ponovo je izabrana Mirjana Lichtner Kristić, dipl. iur., univ. spec. admin. publ.




 
Zastupnici u novom sazivu Gradske skupštine Grada Zagreba su:


  1. Rada Borić (NL)
  2. dr. sc. Dubravka Brezak Stamać (HDZ)
  3. Zvane Brumnić (SDP)
  4. prof. dr. sc. Irena Cajner Mraović, prof. defektolog (NESTRANAČKI)
  5. Tamara Čubretović, mag. ing. techn. graph. (SDP)
  6. Ivan Ćelić (HDZ)
  7. Ilija Ćorić (HSS)
  8. Miodrag Demo ("STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI")
  9. Bruna Esih (NEOVISNI ZA HRVATSKU)
  10. Vladimir Ferdelji (NESTRANAČKI)
  11. doc. dr. sc. Davor Filipović (HDZ)
  12. Zlatko Hasanbegović (NEOVISNI ZA HRVATSKU)
  13. Mislav Herman (HDZ)
  14. Robert Hirc, dipl. oec. (REFORMISTI)
  15. Kazimir Ilijaš (HDZ)
  16. dr. sc. Vjekoslav Jeleč, dr. med. (NESTRANAČKI)
  17. mr. sc. Grgo Jelinić, dipl. oec. (SMSH)
  18. Tomislav Jonjić (NEOVISNI ZA HRVATSKU)
  19. dr. sc. Mate Kapović (RF)
  20. Krešimir Kartelo (NEOVISNI ZA HRVATSKU)
  21. Darko Klasić (HSLS)
  22. Sonja König (HSU)
  23. Stanko Kordić (HSU)
  24. Darinko Kosor (HSLS)
  25. Iva Kvakić (ZA GRAD)
  26. Ana Lederer (NEOVISNI ZA HRVATSKU)
  27. mr. sc. Nenad Matić (ZELENA LISTA)
  28. dr. sc. Andrija Mikulić (HDZ)
  29. Jozo Milićević (NLSŠ)
  30. Tihomir Milovac (NESTRANAČKI)
  31. dr. sc. Ljerka Mintas-Hodak, dipl. iur. (NESTRANAČKI)
  32. Matej Mišić (SDP)
  33. Saša Molan (SDP)
  34. Anka Mrak-Taritaš (HSU)
  35. Vesna Nađ, dipl. iur., univ. spec. (SDP)
  36. Dragica Nikolić, iur. ("STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI")
  37. Ševko Omerbašić ("STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI")
  38. prof. dr. sc. Rajko Ostojić (SDP)
  39. Vojin Perić (NESTRANAČKI)
  40. Renato Petek (NAPRIJED HRVATSKA!)
  41. Miroslav Polovanec (HSLS)
  42. prof. dr. sc. Drago Prgomet (HDZ)
  43. Ana Rucner Kalember, prof. (NESTRANAČKI)
  44. prof. dr. sc. Gordana Rusak, dipl. ing. (NESTRANAČKI)
  45. prof. dr. sc. Ana Stavljenić-Rukavina, dr. med. ("STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI")
  46. Tomislav Stojak (HNS)
  47. dr. sc. Sandra Švaljek (NLSŠ)
  48. Tomislav Tomašević, mag. pol. (ZAGREB JE NAŠ!)
  49. Radenko Tomić, dipl. ing. (SDP)
  50. Marko Torjanac (NESTRANAČKI)
  51. mr. sc. Milana Vuković Runjić, prof. ("STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI")